Polska Kuchnia na Mazowszu

Polska Kuchnia na Mazowszu 2018 i Mistrzostwa Kelnerów

Z A P R O S Z E N I E

X Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska na Mazowszu 2018”
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
Zespół Szkół Spożywczo – Gastronomicznych oraz firma Stalgast serdecznie zapraszają do udziału  w X Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym „Kuchnia Polska na Mazowszu 2018”, który odbędzie się w dniu 16 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie  przy ul. Komorskiej 17/23.   Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze, polskiej tradycji kulinarnej, propagowanie Mazowsza i jego dziedzictwa kulinarnego.

Tegoroczny, jubileuszowy Konkurs Gastronomiczny będzie wyjątkowy, wzbogacony o dodatkowe konkursy
i wydarzenia, które odbędą się równolegle, w dniach 16 – 17 listopada 2018 r.

W dniu 16 listopada 2018 r.  tradycyjnie odbędą się dwa konkursy: Konkurs Kulinarny oraz Kelnerski, w których uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę, talent oraz umiejętności. Ponadto Konkursowi Gastronomicznemu towarzyszyć będą:

  • VII MISTRZOSTWA POLSKI HYDROSOMMELIERÓW,,HYDROSOMMELIER ROKU 2018” – składające się z części teoretycznej oraz praktycznej
  • XI MISTRZOSTWA POLSKI KELNERÓW – JUNIOR WAITER 2018 – będące pokazami sztuki serwisu synchronicznego w wykonaniu czteroosobowych zespołów kelnerskich

W dniu 17 listopada 2018 r. w ramach JUBILEUSZOWEJ NAGRODY SPECJALNEJ*  dla wszystkich uczestników finału konkursu i opiekunów odbędą się profesjonalne sobotnie warsztaty: kulinarne, baristyczne, barmańskie, prowadzone przez znakomitych szefów kuchni, wybitnych specjalistów branży.

* Wszystkim Finalistom oraz opiekunom uczestniczącym w konkursie, którzy będą chcieli skorzystać z nagrody specjalnej i uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych zapewnia nocleg w hotelu ze śniadaniem oraz poczęstunek także w dniu warsztatów.

W załączeniu przekazujemy:

  1. Regulamin Konkursu „Kuchnia Polska na Mazowszu” wraz z załącznikami (formularz zgłoszenia, oświadczenie, formularz receptury)
  2. Regulamin VII Mistrzostw Polski Hydrosommelierów
  3. Regulamin XI Mistrzostwa Polski Kelnerów

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursach!
Organizatorzy:
Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie
Stalgast Sp. z o.o.,
Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika,
Szefowie Kuchni, Mistrzowie Kelnerscy i Absolwenci

 

Podobne wpisy: