SZKOLENIA SOMMELIERSKIE

Szkolenie 2 dniowe dla grupy minimum 25 osobowej. Cena 180 zł od osoby.

Sommelier, to wciąż nowa i ciągle niedoceniana profesja w polskich restauracjach. Na zachodzie w eleganckich lokalach pracują ich tysiące. U nas, nawet najdroższe restauracje z doradzającymi przy wyborze win sommelierami – należą do rzadkości.

Powoli zaczyna się to jednak zmieniać. Dzieje się tak głównie za sprawą polskich i zagranicznych importerów win a także coraz bardziej popularnych konkursów sommelierskich.  Promocja produktów winiarskich wymaga należytej oprawy i co się z tym wiąże – serwowania i doradzania, co do rodzaju trunku przez jego wytrawnych znawców.

W popularyzacji zawodu coraz większą rolę odgrywają także szkolenia sommelierskie organizowane przez firmy, takie jak moja, stowarzyszenia a nawet niektóre szkoły wyższe. Wiele osób chce poszerzać swą wiedzę w tym zakresie, słusznie sądząc, iż bycie kelnerem i dodatkowo sommelierem zwiększa diametralnie szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Specjaliści w tym zawodzie są cenionymi fachowcami potrafiącymi polecić w restauracji wyborne wino i dopasować do niego rodzaj dania. Czynią to w zasadzie w odwrotnej kolejności do powszechnie przyjętej i praktykowanej. W tym jednak przypadku ma to swoje uzasadnienie.

Najlepsi w branży na polskim rynku są zatrudniani głównie przez importerów win, szczególnie nowych marek. Wejście na nowy rynek i wypromowanie tego rodzaju produktu nie może obejść się bez udziału uznanego sommeliera. Jego wynagrodzenie w tym przypadku jest o wiele większe, aniżeli praca w tym charakterze w restauracji. Inni stawiają na karierę za granicą, kształcąc się w tym zawodzie i szlifując obcy język.

Podstawą i bazą wyjściową w tej strategii są oczywiście szkolenia sommelierskie.

sommelier O

Sommelier II

sommelier III

sommelier IV

sommelier V