SZKOLENIA HYDROSOMMELIERSKIE

 ,,HYDROSOMMELIER”

(szkolenie 1 dniowe dla grupy min.25os ) cena 100zł od osoby 

(szkolenie 1 dniowe dla grupy min.12os ) cena 200zł od osoby 

Grafik szkolenia

8.00-9.50 –wykłady

9.50 -10.10- przerwa

10.10-12.00-ćwiczenia praktyczne

Tematy szkolenia

Nowatorski program szkoleniowy łączący pasję dwóch  specjalizacji : kelner od wody (hydrosommelier) i kelner od wina

 Ćwiczenia teoretyczne i praktyczne:

Diagnoza początkowa , prezentacja dydaktyczna ,ślepa degustacja wód: gazowanych i niegazowanych ,ślepa degustacja  win pod kontem wizualnym ,kupażowanie wód ,słownik wody ,łączenie wody z daniami-( przekąska , danie główne , deser) ,woda jako aperitif i digestive ,zasada podobieństwa i zasada przeciwieństwa temperatury serwowania wody, drinki z wodą , szkło do wody. bukiet – zapach , szata –  klarowność , zmysł organoleptyczny – smak – serwowanie wody a’la carte i na bankietach , rodzaje butelek kształty i pojemność.

 Program oparty jest na prezentacjach , degustacjach i ćwiczeniach , dynamika szkolenia oparta jest na praktycznych szczegółach. , gwarantuje łatwe , proste i zrozumiałe przyswajanie wiedzy.

Tematy uzupełniają nową podstawę programową

 Po ukończeniu szkolenia – warsztatów Restaurator/Firma otrzymuje ,,EUROCERTYFIKAT JAKOŚCI ‘’ na bieżący rok , a uczestnicy CERTYFIKATY ukończenia warsztatów

 SOMMELIER – HYDROSOMMELIER

(szkolenie 2 dniowe dla grupy min.25os )

cena 180zł od osoby 

Nowatorski program szkoleniowy łączący pasję dwóch  specjalizacji :

> kelner od wina

> kelner od wody

Program oparty jest na prezentacjach , degustacjach i ćwiczeniach , dynamika szkolenia oparta jest na praktycznych szczegółach. , gwarantuje łatwe , proste i zrozumiałe przyswajanie wiedzy.

Tematy uzupełniają nową podstawę programową

 Grafik szkolenia

8.00-9.30 –wykłady

9.30 -9.45- przerwa

9.45-11.15-ćwiczenia praktyczne

11.15-11.30-przerwa

11.30-13.00-ćwiczenia praktyczne

Tematy szkolenia: Degustacje wody , napojów i wina ,  rozwiązywanie testów podnoszących kwalifikacje w temacie woda , wino itp. Kieliszki do wody/win , karafka do wody/wina , Wino/Woda wino na aperitifs, Wino/Woda do przekąsek ,Wino/Woda do dań głównych ,Wino/Woda do deserów, WinoWoda na digestifs ,Słownik – słowa  wody/ wina, ślepa degustacja wód mineralnych i źródlanych, ślepa degustacja soków jedno i wielosmakowych, ślepa degustacja win jedno i wieloszczepowych, bukiet – zapach , szata –  klarowność ,zmysł organoleptyczny – smak, serwowanie i dekantacja  wina , klasyfikacja win , szczepy winorośli , dobór win do potraw, temperatury serwowania wina  , pokaz serwisu win , degustacja wina

 KURS KOŃCZY SIĘ TESTEM SPRAWDZAJĄCYM ORAZ ROZDANIEM CERTYFIKATÓW UKOŃCZENIA KURSU (CERTYFIKAT  W  J.ANGIELSKIM PO DOPŁACIE 50ZŁ)

AKADEMIA KELNERSKA CERTYFIKATEM JAKOŚCI POTWIERDZA ZAANGAŻOWANIE SZKOŁY