warsztaty kelnerskie grzegorz gornik

Warsztaty szkoleniowe w Zajeździe Lizawka

Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika zorganizowała 20 i 21 października 2015 roku warsztaty szkoleniowe, które odbyły  się w Poznaniu, w hotelu „Zajazd Lizawka”. W warsztatach wzięła udział dosyć liczna grupa, doświadczona zawodowo – nie było łatwo! Jak zwykle duże zainteresowanie wzbudziły skorupiaki i mięczaki, szczególnie ich przyrządzanie.

Bardzo smacznym kąskiem był homar, ale żeby dostać się do najlepszej części homara, trzeba było oderwać odwłok i rozłupać skorupkę. Mięsko pycha!!! Przyrządzano także ślimaki, prawdziwy rarytas Francji. Przygotowanie ślimaka do konsumpcji nie jest wielkim problemem, większym wyzwaniem jest zaserwowanie takiego dania. Ślimak na stołach pojawia się najczęściej jako ekskluzywna przystawka. Niestety nikt nie odważył się zaserwować ślimaka.

Zupełnie inaczej było, jeśli chodzi o flambirowanie. Znalazło się kilku chętnych i odważnych. Było ciekawie i wesoło. Uczestnicy warsztatów byli w pełni usatysfakcjonowani, na pewno nie skończy się to na jednym spotkaniu.

Współpraca między Akademią Kelnerską a Restauracjami rozkwita.

Grzegorz Górnik warsztaty kelnerskie

akademia kelnerska Grzegorz Gornik

szkolenia kelnerskie poznan

szkolenie kelnerskie grzegorz gornik

Podobne wpisy: