promocja na stronie akademii kelnerskiej

Promuj się na stronie internetowej Akademii Kelnerskiej

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do promocji na stronach Akademii Kelnerskiej. Jeśli prowadzisz restaurację, kawiarnię, hotel. Jeśli jesteś nauczycielem, wykładowcą, uczniem szkoły gastronomicznej, słuchaczem uczelni na kierunku gastronomicznym, turystycznym lub hotelarskim. Jeśli pracujesz w gastronomii będąc kelnerem, kelnerką, barmanem, kucharzem, managerem. Jeśli działasz w stowarzyszeniu związanym z gastronomią lub branża ta leży w kręgu Twych zainteresowań – poniższa propozycja kierowana jest do Ciebie. Udostępniam stronę internetową do publikacji wpisów, artykułów promujących osoby, obiekty gastronomiczne i działania w szeroko pojętej branży gastronomicznej.

Restauracje i obiekty gastronomiczne. Mogą to być wpisy i zdjęcia relacjonujące już działającą lub nowo powstałą restaurację, kawiarnię, pub. Jeżeli chcesz się pochwalić swoim obiektem, prowadzoną gastronomią, możesz to uczynić bezpłatnie, publikując wpis i zdjęcia. Ubarwieniem artykułu i reklamą Twego obiektu, mogą być: wyjątkowy wygląd i charakter lokalu, menu, sposób serwowania dań, imprezy specjalne, wyjątkowe dania i potrawy, wykwalifikowany personel, czyli to, czym najbardziej chciałby pochwalić się każdy restaurator. Tematem wiodącym może być też relacja z obsługi ważnych imprez, gości kategorii VIP i tym podobne.

Pracownicy gastronomii. Spotykam wiele osób, dla których praca w gastronomii, to nie tylko wykonywany zawód, ale i życiowa pasja. Jedni chwalą sobie, to co mają i to im wystarcza do szczęścia. Inni chcą się rozwijać, awansować, poznawać nowe arkana sztuki kelnerskiej, gastronomicznej. Jeszcze inni borykają się z różnymi bolączkami i problemami zawodowej natury. Dla jednych i drugich udostępniam możliwość zaprezentowania swych sylwetek, dokonań i umiejętności na stronie Akademii w postaci wpisu, artykułu. Może on mieć charakter autopromocji, pochwalenia się zawodowymi osiągnięciami i sukcesami.

Mile też będą widziane ciekawe opracowania na temat oceny współczesnego kelnerstwa, rynku pracy i sposobów jej doskonalenia. Z chęcią opublikuję doświadczenia zawodowe osób, które w branży gastronomicznej pracują za granicą. Jeśli ten sam zawód wykonywały w Polsce wcześniej – ciekaw jestem spisanych opinii porównujących polskie i zagraniczne kelnerowanie.

Bardzo też mnie ciekawią opinie osób czynnych zawodowo i obserwatorów na temat rodzimej branży gastronomicznej – zarówno na zasadzie ogólnych poglądów, jak też bardziej sprecyzowanych zagadnień. Mogą nimi być: rynek pracy w gastronomii w danym regionie lub mieście, nowe branżowe mody i trendy, podnoszenie kwalifikacji osób czynnych zawodowo i tych, które dopiero rozpoczynają pracę a także problemy, o których mówi się w kręgach zawodowych i branżowych.

Nauczyciele i wykładowcy praktycznej nauki zawodu To od nich zależy pierwsza, zawodowa edukacja przyszłej braci kelnerskiej. To pierwsi mentorzy dla wszystkich, którzy podejmują pracę w gastronomii, mając do niej przygotowanie zawodowe. Jak ono powinno wyglądać ? Jaki wpływ na nie mają obecne programy nauczania ? Zamieszczę chętnie o tym i o podobnych tematach artykuł, którego autorem będzie nauczyciel zawodu kelnera, kucharza.

Wiem, że w gronie nauczycieli są także osoby, które wprowadzają innowacje w nauczaniu. Starają się o specjalne wyposażenie sal lekcyjnych, organizują spotkania z doświadczonymi kelnerami – autorytetami w swoim fachu i miejscu pracy. Wszystko to po to, aby przybliżyć młodzieży tematykę zawodu i zapoznać bardziej dokładnie z jego arkanami. Organizują też pokrewne tematyce szkolenia hotelarskie dla uczniów uczęszczających do szkół zawodowych o tym profilu. Branże te są ze sobą ściśle powiązane. O ile restauracja może funkcjonować sama, o tyle hotel bez niej nie spełnia wymogów kategoryzacyjnych i potrzeb klientów.

Artykuły o takiej tematyce bardzo chciałbym zamieszczać na stronie, promując ich autorów – naszych nauczycieli. Bez nich bowiem, zdobywanie gastronomicznych szlifów jest na pewno o wiele dłuższą drogą do zostania kelnerem – fachowcem. Wpisy takie stanowić też mogą inspirację dla wielu osób, które szkolą polską kadrę gastronomiczną.

Uczniowie, słuchacze. Do promowania siebie zachęcam także uczniów i studentów. To oni zostaną kiedyś przyszłymi kelnerami, gastronomami. Wielu z nich nie poprzestanie zapewne na jednym poziomie zawodowym, aspirując do awansów i bogatych ścieżek kariery. Wiele z tych młodych osób już dziś zdobywając wiedzę i szlify w szkole, uczestnicząc w kursach kelnerskich a także na praktykach w restauracjach, stawia sobie wysoko zawodową poprzeczkę.

Jaki jest obraz kelnerskiego fachu w opinii młodego człowieka ? Na ile zdobyta wiedza w szkole zawodowej, czy też na studiach, znajduje odzwierciedlenie w gastronomicznej rzeczywistości ? Zachęcam do podzielenia się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ich spisaną treść chętnie udostępnię na stronie internetowej Akademii Kelnerskiej.

Mile też będą widziane wpisy o konkursach kelnerskich, gastronomicznych i ich młodych laureatach. Początek tego typu wpisów dał już konkurs Polska Kuchnia na Mazowszu, który został objęty między innymi przeze mnie patronatem i opieką merytoryczną. Sam także jestem autorem i organizatorem Mistrzostw Polski Kelnerów – relacja z kolejnych, tegorocznych już wkrótce. Własne spostrzeżenia, opinie, wrażenia z takich konkursów spisane przez ich uczestników, stanowić mogą dodatek do przyszłego zawodowego CV. Wzmianka i odnośnik internetowy w takim dokumencie do artykułu na stronie, stanowić może w przyszłości dodatkowy argument w staraniu się o pracę.

Wpis uczniowski lub studencki może być także ideą lub pomysłem na temat przedmiotów zawodowych, czy sposobu odbywania praktyk. Świat się zmienia, nic nie stoi w miejscu. Tak też jest i powinno być w każdej branży. Aby zmiany szły we właściwym kierunku, najlepiej, aby były dokonywane przez nas samych. Na polu edukacji gastronomicznej, ważnym jest także, aby głos w tym temacie zabrali sami zainteresowani. W tym przypadku, nauczyciele, uczniowie i studenci. Chcę udostępnić publikację opinii w tym temacie na stronie, aby i takie głosy i opinie się pojawiły, być może może jako część przyszłej i szerszej dyskusji.

Firmy gastronomiczne, dostawcy sprzętu i wyposażenia, produktów spożywczych, oprogramowania dla gastronomii Do tej grupy adresuję propozycję publikacji wpisów na temat niekomercyjnych działań wspierających polską gastronomię. Jeżeli jesteście Państwo organizatorem konkursów gastronomicznych, wspieracie młodzież w rozwijaniu nowych, zawodowych umiejętności lub też obejmujecie swym patronatem podobne działania – napiszcie o tym. Godnymi opublikowania będą także wszelkie działania o charakterze sponsoringu wspierające uczącą się młodzież lub młodych ludzi rozpoczynających pracę w gastronomii. Akceptowalnymi do opublikowania będą także spisane działania firmowe wspierające organizacje i stowarzyszenia kelnerskie, kucharskie, cukiernicze, czyli szeroko pojętą gastronomię.

Zrzeszenia gastronomiczne. Formalne i nieformalne zrzeszenia, stowarzyszenia i kluby kucharzy, kelnerów, cukierników zapraszam do zaprezentowania swojej działalności na tej stronie. Pochwalcie się swoimi inicjatywami, konkursami i działaniami, które wnoszą coś nowego w branży. Zarówno, jeśli chodzi o wzajemne wspieranie się w inicjowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań, trendów i pomysłów na usprawnienia w pracy, poszerzaniu kontaktów zawodowych, edukowaniu nowych i obecnych pracowników gastronomii. Chętnie takie inicjatywy i pomysły opublikuję na stronie, aby były także inspiracją dla innych.

Wymagania do publikacji artykułu. Tekst powinien liczyć, co najmniej 300 słów. Zdjęcia powinny być dobrej jakości. Zastrzegam sobie prawo do wnoszenia drobnych poprawek i dopisków.

Adresy e-mailowe, na które można przesyłać wpisy i artykuły znajdują się w zakładce: Akademia Kelnerska Kontakt.

Podobne wpisy: