KSIĄŻKI

 

Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika poleca materiały dydaktyczne dla :

kelnerów, nauczycieli zawodu ,,Obsługa Konsumenta” , menagerów  i właścicieli restauracji, uczniów i studentów

KSIĄŻKI:

  1.  Książka cz. 1 Nauka Usługiwania – ,, Zachowanie się kelnera w czasie usługiwania” cena – 39,90 zł
  2. Książka cz. 2 Nauka Usługiwania- ,,Używanie praktyczno – techniczne serwety i utenzyliów” cena – 39,90 zł
  3.  Książka cz. 3 Nauka Usługiwania ,, Sztućce restauracyjne i nakrycia stołowe” cena -39,90 zł

PROCEDURA ZAKUPU:

  1. Prześlij zamówienie drogą mailową na adres: akademiakelnerska@wp.pl , podając:
  • zamawiane ilości poszczególnych wersji książki lub DVD
  • dane do faktury VAT
  • adres wysyłki
  1. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia z podaną wysokością kwoty do zapłaty – dokonaj przelewu według poniższych danych:

Agencja Promocji Pracy i Reklamy “Wschód” “Akademia Kelnerska” – Grzegorz Górnik
ul. Piłsudskiego 37 A, 24-100 Puławy

Nr rachunku PKO BP S.A. w Puławach :  61 1020 3219 0000 9402 0025 2213

3. W celu przyspieszenia wysyłki prześlij na adres: akademiakelnerska@wp.pl potwierdzenie wpłaty.
4. Przesyłka nadawana jest w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania potwierdzenia wpłaty lub w przypadku jego braku – zaksięgowania należności na rachunku bankowym.

Uwaga ! Koszt wysyłki – 8,00 PLN – nie zapomnij doliczyć do zamówienia


 

Ksiazka cz 1 Nauka Uslugiwania Grzegorz Gornik

Rozkwit usług gastronomicznych w Polsce po okresie zmian ustrojowych to dzisiaj już fakt niepodważalny, którego widocznym obrazem naszej rzeczywistości są powstające w szybkim tempie nowe restauracje, bary, jadłodajnie oraz hotele i pensjonaty z pełnym zakresem usług związanych z obsługą Gości.

Ocena, jakiej poddani są pracownicy mający bezpośredni kontakt z obsługą Gości odwiedzających restauracje, wymaga od nich ciągłego podnoszenia swoich umiejętności praktycznych, teoretycznych, werbalnych i niewerbalnych. Empatia i cechy osobowe, to fundament perfekcyjnej obsługi konsumenta, jaką powinien reprezentować każdy pracownik restauracji.

”Moment, w którym, wchodzi do restauracji gość to chwila bardzo ważna dla wszystkich pracowników obsługi. Kelnerzy obecni w tym momencie mają obowiązek powitać wchodzących w formie pozdrowienia, zachowując postawę wyprostowaną, pochylając głowę na znak szacunku. Od chwili obecności gości w restauracji – zabronione jest siedzenie kelnera w tej samej części sali konsumenckiej”…


Ksiazka cz 2 Nauka Uslugiwania Grzegorz Gornik

Kontynuacja pierwszej części ,,Nauka Usługiwania” odkrywa kolejne tajniki obsługi konsumenta. Poradnik w części drugiej szczegółowo opisuje szkło konsumpcyjne używane w gastronomii, uniformy kelnerskie, cechy profesjonalnego kelnera a także zakresy obowiązków. Odpowiedzi na te oraz inne zagadnienia zawarte w poradniku ułatwią wprowadzenie standardów w Twojej restauracji, a dzięki temu praca stanie się bardziej przejrzysta i przyjemna.

,, Sztućce przeznaczone do nakrycia, to jest łyżka stołowa, widelec stołowy, nóż stołowy oraz inne mniejsze menaże, należy gościowi przynieść na tacy przeznaczonej dla czystej zastawy wyłożonej białą serwetką i nakryć na stole stosownie do zamówionego menu, w wyjątkowych sytuacjach należy podać na talerzu, a nie wprost z ręki. Najczęściej popełnianym błędem przy nakrywaniu sztućców jest podanie ich w koszyczku wiklinowym – jest to notorycznie stosowane przez nowicjuszy i laików przypadkowo wykonujących zawód kelnera.”


Ksiazka cz 3 Nauka Uslugiwania Grzegorz Gornik

Sztućce – to wizytówka naszej restauracji. Poprzez dotyk odczuwamy sympatię lub antypatię do całego do określonych elementów otoczenia. Koś mógłby pomyśleć, że tak mała rzecz jak łyżka, widelec, czy nóż nie jest tak ważna i można zaoszczędzić przy zakupie zastawy sporą gotówkę. Jeśli tak myślisz nie otwieraj restauracji lub kup tę książkę. Ona przekona Cię, że inwestycja w zastawę stołową szybko się zwraca. Dodatkowo mamy jeszcze bardzo dużo satysfakcji…

,,Każdy z pracowników restauracji, bez wyjątku – kelner, kucharz, barman, barista, sommelier, hydrosommelier – mający bezpośredni kontakt z gościem jest zobowiązany wykazać się wiedzą z towaroznawstwa, wyposażenia i nakrywania do śniadań, obiadów, kolacji, jak również przyjęć okolicznościowych różnego typu…”